Patrick Riml opuszcza zespół U.S. Alpine

fot. usskiandsnowboard.org

Patrick Riml postanowił pożegnać się z funkcją dyrektora U.S. Alpine. Po 7 latach spędzonych na tym stanowisku Riml zdecydował się na zmianę zajęcia.

Riml był zatrudniony jako dyrektor U.S. Alpine od 2011 roku, kiedy to powrócił do pracy z Amerykanami po kilkuletniej przerwie na współpracę z Kanadyjczykami. Wcześniej był też trenerem kadry kobiet USA od 2001 do 2003 roku, w czasach gdy na szerokie wody wypływały Lindsey Vonn i Julia Mancuso.

W ostatnim sezonie pracy Rimla z U.S. Alpine amerykańskie zawodniczki przywiozły z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 3 medale (złoto i srebro Mikaeli Shiffrin i brąz Lindsey Vonn). Występy mężczyzn w Korei Riml nazwał rozczarowującymi. Nie zdobyli oni żadnego medalu, a w czołowej dziesiątce uplasował się tylko jeden zawodnik – Ted Ligety w kombinacji alpejskiej, w której zajął on piąte miejsce. Również w Pucharze Świata męska reprezentacja USA nie miała wielu sukcesów. Jedno podium, wywalczone przez Teda Ligety’ego w Garmisch-Partenkirchen w gigancie to dla Amerykanów wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Źródło: espn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.