Patrick Küng z wstrząsem mózgu po wypadku na treningu w Wengen

20:13, 17.01.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 20:14, 17.01.2019

Szwajcarski alpejczyk Patrick Küng, który miał wypadek na drugim treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w Wengen nie pozostał bez uszczerbku na zdrowiu. Jak poinformował sam zawodnik na facebooku, w wyniku upadku doznał wstrząsu mózgu.

Patrick Küng, który w 2015 roku zdobył mistrzostwo świata w zjeździe w Beaver Creek, nie jest ostatnio w najwyższej formie, jednak wciąż stara się wrócić do dawnej jazdy, gdy nieco częściej pojawiał się na czołowych miejscach w zawodach najwyższej rangi. Nie pomoże w tym raczej dzisiejszy upadek na treningu zjazdu w Wengen, który nie obył się bez poważniejszych konsekwencji. Küng doznał bowiem wstrząsu mózgu, co potwierdził doktor szwajcarskiej kadry Christian Schlegel. Nie wiadomo ile może potrwać przerwa 35-letniego Szwajcara, ale można domyślić się, że nie pojawi się w sobotnich zawodach w zjeździe na trasie Lauberhorn. W 2014 roku Patrick Küng zwyciężył w zjeździe w Pucharze Świata w Wengen i był to jego drugi i jak dotąd ostatni triumf w tym cyklu. Rok później zdobył natomiast tytuł mistrza świata.

Źródło: Swiss Ski, sportreport.biz