Pascal Egloff zakończył karierę!

fot: skokinarciarskie.pl
fot: skokinarciarskie.pl

Szwajcarski skoczek narciarski – Pascal Egloff ogłosił oficjalnie zakończenie swojej kariery sportowej. 22-latek zamierza teraz skupić się na studiach ekonomicznych.

– Nadszedł czas, aby odejść. Być może to chwilowe uczucie, ale teraz jestem gotowy, aby zakończyć karierę – napisał zawodnik SC Grabserberg w wiadomości do rodziny, kolegów z zespołu, sztabu trenerskiego i sponsorów.

Egloff tej jesieni planuje rozpocząć studia ekonomiczne w Zurychu i właśnie studiom zamierza poświęcić czas po zakończeniu kariery.

Istnieje wiele powodów mojej decyzji. Najważniejszym z nich jest ten, iż w końcu chcę rozpocząć studia. Ponieważ nie jestem typem mężczyzny, który robi wszystko połowicznie, nie chciałem jednocześnie studiować i prowadzić kariery sportowej. – wyjaśnia Szwajcar. – Kolejnym aspektem jest brak sukcesów w ostatnich latach. Zauważyłem, że nie będę w stanie należeć do czołówki, mimo że zawsze byłem zmotywowany i ciężko pracowałem.

Pascal Egloff występował w zawodach Pucharu Świata w latach 2009-2015. Od 2008 roku należał do szwajcarskiej kadry B, znalazł się w składzie reprezentacji swojego kraju na mistrzostwa świata w Oslo w 2011 roku. Trzynaście razy wystąpił w konkursach Pucharu Świata. Ostatni raz mogliśmy go oglądać miesiąc temu podczas zmagań w Willingen. Jego najlepszym osiągnięciem była 33. pozycja w konkursie PŚ w Sapporo w 2014 roku.

Podczas mojej kariery poznałem niesamowitych ludzi na całym świecie i najbardziej boli fakt, iż już nie będę widywał się z nimi tak często. Wielu skoczków narciarskich i trenerów było i wciąż są moimi przyjaciółmi i będę tęsknił za nimi wszystkimi! – zakończył 22-letni Szwajcar.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.