Panczeniści czekają na start sezonu

fot.przegladsportowy.pl

fot.przegladsportowy.pl
fot.przegladsportowy.pl

Już w piątek w Harbinie wystartuje sezon Pucharu Świata. W Chinach trenują już reprezentacje wielu krajów w tym Polacy, o czym informuje Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

W Harbinie zima w pełni, śnieg i temperatura -10 stopni Celsjusza pozwalają łyżwiarzom szybkim poczuć start Pucharu Świata. Co w Chinach nie jest zaskoczeniem zawodnicy spotkali się ze smogiem. Rosyjscy panczeniści założyli nawet ochronne maseczki. Polscy zawodnicy trenowali już na torze, na którym odbędą się zawody o pierwsze pucharowe punkty. Polska kadra, która wystartuje w chińskich zawodach liczy 12 sportowców.

Brakuje dwóch liderów naszej kadry Konrada Niedźwiedzkiego i Artura Wasia. W Harbinie wystartują: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Marcin Bachanek, Zbigniew Bródka, Roland Cieślak, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Jan Szymański i Adrian Wielgat.

Zawody pierwszej rundy Pucharu Świata w sezonie 2016/17 będą trwać 3 dni i będą rozgrywane w następujących konkurencjach: 500 metrów, 1000 metrów, 1500 metrów, wyścigi drużynowe, wyścigi ze startu wspólnego, bieg na 3000 metrów kobiet i na 5000 metrów mężczyzn.

źródło: pzls.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.