P. Żyła: “Bitwę przegrałem, ale wojny jeszcze nie!”

Piotr ŻyłaPodczas wczorajszych finałowych zawodów 63. Turnieju Czterech Skoczni udało nam się porozmawiać z Piotrem Żyłą. Polak stosunkowo dobrze spisywał się w całym turnieju, ale wczoraj po raz pierwszy nie udało mu się zapunktować.

– Oddałem dzisiaj dwa złe skoki i nawet nie chce mi się ich analizować – powiedział nam zrezygnowany Piotrek. Żyła został ostatecznie w całym turnieju sklasyfikowany na 19. pozycji. Mimo słabszego występu w Bischofshofen, nie traci cierpliwości. – Bitwę przegrałem, ale wojny jeszcze nie. Póki się walczy, to jest się na wojnie – optymistycznie mówił skoczek. Całą swoją postawę w TCS ocenia, jako spokojną. – Wszystkie konkursy poza dzisiejszym były w moim wykonaniu bardzo w porządku – tłumaczył. – Powrót Kamila bardzo mi pomógł w tym występie.

Sztab szkoleniowy poinformował, że na Puchar Świata w lotach w Kulm polecą tylko dwie osoby z naszej kadry: Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł. Pozostali będą trenowali przed polskimi zawodami. – Za cel do Kulm stawiam sobie zapomnieć o dzisiejszych zawodach i w ogóle o skokach – opowiadał Żyła. – A potem umiem skakać, więc będę chciał robić to normalnie. Polak pochwalił tez atmosferę, jaka panowała w Bischofshofen. – Ale w Zakopanem lepiej – dodał na zakończenie rozmowy aktualny Mistrz Polski.

Wywiad w wersji wideo

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.