PŚ w Sölden bez udziału Lindsey Vonn

fot. Duncan Rawlinson / CC BY NC

fot. Duncan Rawlinson / CC BY NC
fot. Duncan Rawlinson / CC BY NC

Jedna z najbardziej utytułowanych narciarek w historii – Lindsey Vonn – nie pojawi się w Sölden na otwarciu sezonu. Chociaż Amerykanka nie ogłosiła tej decyzji wprost, to opublikowała informację, że w terminie, kiedy w Soelden trwać będzie rywalizacja o pierwsze punkty PŚ będzie ona znajdować się w Austin w Texasie, aby promować swoją książkę.

Vonn nie dokończyła poprzedniego sezonu z powodu kontuzji kolana, której doznała w Soldeu. Nie zdołała przez to obronić pozycji liderki PŚ, którą odebrała jej Lara Gut. Po rehabilitacji Lindsey rozpoczęła treningi na nartach we wrześniu w Chile. Najwyraźniej nie czuje się ona jeszcze gotowa aby powrócić do rywalizacji już za tydzień w Sölden. Prawdopodobnie amerykańską 4-krotną zdobywczynię Kryształowej Kuli będzie można zobaczyć w zawodach w USA w Killington pod koniec listopada.

Również do poprzedniego sezonu Lindsey Vonn przystępowała po kontuzji. Rok temu pojawiła się w Sölden i wstrzymywała się z decyzją o starcie do dnia poprzedzającego zawody, ale ostatecznie postanowiła zrezygnować z występu.

Na początku października ukazała się książka autorstwa Lindsey o tytule „Strong is the New Beautiful” (Siła jest nowym pięknem) i obecnie podróżuje po kraju promując wydawnictwo w amerykańskich księgarniach.

Źródło: neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.