Ostatnia prosta w przygotowaniach skoczków do zimy. Wkrótce pierwszy obóz na lodowych torach

fot. W. Wnętkowska

Letnie Grand Prix 2019 w skokach narciarskich to już historia. Chociaż udana dla polskiej reprezentacji, to nikt w sztabie nie zapomina, że najważniejsze dopiero przed nimi. Michał Doleżal zdradził nam dalsze plany przygotowań do zimy. 

Dwoma indywidualnym zwycięstwami oraz wiktorią w klasyfikacji generalnej polscy skoczkowie zakończyli Letnie Grand Prix 2019. Teraz czeka ich kolejny ciężki okres w trakcie tegorocznych przygotowań do zimy. – To już nie jest czas na odpoczynek. Teraz tylko czas na ciężką pracę – przyznał Kamil Stoch w Klingnethal. Trener Michał Doleżal, chociaż bardzo zadowolony z sukcesów letnich potwierdza, że to nadchodzący sezon będzie najważniejszy. – Jestem zadowolony i spokojny. Mamy jednak jeszcze sporo pracy do zrobienia i są także rezerwy – powiedział nam Doleżal.

Przed naszymi skoczkami jeszcze jeden obóz na torach ceramicznych, a następnie już przejście na tory lodowe. – Pod koniec października planujemy obóz na torach lodowych – powiedział nam Doleżal. Szkoleniowiec potwierdził także, że przed zimą nie zakończy się dobra współpraca pomiędzy poszczególnymi grupami objętymi szkoleniem centralnym. – Mamy w planach także łączony obóz kadr A, B i C – informuje Czech. A Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 rozpocznie się w Wiśle w przedostatni weekend listopada. Na te zawody nastawia się już zwycięzca LGP 2019. – Do pierwszego konkursu podejdę na sto procent swoich możliwości, bez zbędnego napalania się i zobaczymy – zapowiedział w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Dawid Kubacki.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.