Ostatni w sezonie start dla Justyny Kowalczyk. Polka powalczy o triumf w biegu Ylläs-Levi

0

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk powalczy jutro o szósty w karierze triumf w biegu z cyklu Visma Ski Classics. Polka pojawiła się na liście startowej fińskiego maratonu Ylläs-Levi rozgrywanego na dystansie 70 kilometrów stylem klasycznym, w którym przed rokiem finiszowała na trzecim miejscu.

Justyna Kowalczyk od kilku dni przebywa w Finlandii, gdzie odbywa się zgrupowanie biegowej kadry Polski. Dwukrotna mistrzyni olimpijska trenuje w północnej Finlandii razem z pozostałymi reprezentantkami kraju, przygotowując się do startu w prestiżowym maratonie narciarskim Ylläs-Levi, który zakończy zmagania w cyklu Visma Ski Classics w sezonie 2017/2018. 35-letnia Kowalczyk startowała w tym biegu już przed rokiem i zajęła wówczas trzecie miejsce, finiszując ze stratą niemal siedmiu sekund do triumfatorki Kateriny Smutnej. Jutro Polka stanie przed szansą na to, aby drugi raz w sezonie stanąć na najwyższym stopniu podium w cyklu Visma Ski Classics.

Polka będzie jedną z faworytek rywalizacji na dystansie 70 kilometrów stylem klasycznym, ale będzie miała kilka mocnych rywalek. W Finlandii pojawią się m.in.: liderka całego cyklu Visma Ski Classics – Britta Johansson Norgren, ubiegłoroczna triumfatorka Katerina Smutna, a także świetnie dysponowana w ostatnich tygodniach Japonka Masako Ishida. Na liście startowej znalazły się także zawodniczki, które odnosiły sukcesy w Pucharze Świata, jak choćby Anne Kylloenen czy Kari Vikhagen Gjeitnes.

Wśród panów o zwycięstwo powinni walczyć Norwegowie, którzy są na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej Visma Ski Classics: Tord Asle Gjerdalen, Andreas Nygaard i Morten Eide Pedersen. Start w Ylläs-Levi zapowiedzieli także reprezentanci gospodarzy z Iivo Niskanenem na czele. Mistrz olimpijski z Pjongczangu w biegu na 50 kilometrów stylem klasycznym wystartuje w północnej Finlandii w barwach Team Mäenpää.

Start biegu kobiet o 8:25. Panowie wystartują o godzinie 9:00.

Listy startowe biegu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.