Ostateczna decyzja w sprawie Johaug dopiero w kwietniu?!

fot. Irek Trawka

Astrid-Jacobsen-Therese-Johaug-Jessica-Diggins

Wczoraj, Norweska Agencja Antydopingowa zawiesiła Therese Johaug w prawach sportowca na dwa miesiące. Nowy dzień przyniósł nam nowe informacje dotyczące tej sprawy. Okazuje się, że ostateczną decyzje w sprawie Johaug możemy poznać dopiero… w kwietniu. 

Therese Johaug przeżywa największy kryzys w swojej karierze. Kilka dni temu wykryto w jej organizmie niedozwoloną substancje. Wczoraj Norweska Agencja Antydopingowa zawiesiła norweską biegaczkę narciarską na dwa miesiące. Kara ta została nałożona tylko na okres wyjaśnienia sprawy. Johaug aktualnie nie posiada praw sportowca, nie może korzystać ze stypendiów, nie może uczestniczyć w zgrupowaniach Kadry, czy treningach. Dzisiaj jeden z prawników sportowych Gunnar-Martin Kjenner stwierdził, że finał sprawy może być znany dopiero po świętach wielkanocnych. – Musimy pamiętać, że to są czasochłonne sprawy. Praktycznie nierealne wydaje mi się, żeby decyzja zapadła przed Nowym Rokiem. Sądzę, że stanie się to między Nowym Rokiem a Wielkanocą. – komentuje.

Jeżeli Norweska Agencja Antydopingowa nie wyda swojej decyzji przed 18 grudnia 2016 r. automatycznie zawieszenie przedłuży się na kolejne dwa miesiące. A to oznacza dla Johaug stratę całego sezonu w Pucharze Świata w biegach narciarskich, który rusza już pod koniec listopada w Kuusamo.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.