Ossi Pekka Valta i Ville Larinto najlepsi w Lahti

Ville Larinto i Ossi Pekka Valta zwyciężyli w konkursach na obiekcie o punkcie Hill Size 100 m w Lahti. W pierwszy dzień zawodów triumfował Valta – skoczek dwukrotnie uzyskał rezultat 84,5 m. Na drugim stopniu podium stanął Sebastian Klinga – 88,5 i 79 m zaś trzeci był Frans Taehkaevuori – 83 i 83 m. Za czołową trójką, na czwartej lokacie uplasował się Ville Larinto – 79 i 88 m.

Drugiego dnia zawodów najlepszym okazał się właśnie Larinto. 25-latek skoczył 92 i 99 m. Drugie miejsce wywalczył Niko Kytoesaho – 91,5 i 94,5 m a trzecie Sebastian Klinga – 91,5 i 92,5 m. Na czwartej pozycji znalazł się zwycięzca z soboty, Ossi Pekka Valta – 91 i 89 m.

W konkursach juniorskich w sobotę wygrał Artti Aigro – 95 i 94 m, wyprzedzając Kalle Heikkinen – 93 i 90 m oraz Tuomo Mutru – 83 i 83 m. Aigro triumfował również w niedzielę – 98,5 i 92,5 m. Drugą lokatę zajął  Kalle Heikkinen – 92,5 i 96 m a trzecią Miika Maekinen – 93 i 90 m.

Po krajowej rywalizacji, sztab szkoleniowy wybierze zawodników, którzy reprezentować będą Finlandię w konkursach z cyklu FIS Cup i Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zawody te odbędą się pod koniec sierpnia w Kuopio.

Źródło: lahdenhiihtoseura.fi