Osobisty trener Therese Johaug dołączy do reprezentacji narodowej

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Pal Gunnar Mikkelsplass w najbliższych tygodniach dołączy do sztabu szkoleniowego reprezentacji Norwegii. 57-latek będzie wspierał głównego szkoleniowca Ole Mortena Iversena i ma odpowiadać za szkolenie techniki zawodniczek.

Pal Gunnar Mikkelsplass od grudnia 2016 roku współpracuje z Therese Johaug i jest jej osobistym trenerem. Norweżce, w której organizmie wykryto w październiku niedozwolone środki, bardzo zależało na tym, aby znaleźć kogoś kto pomoże jej utrzymać wysoką formę. 30-latka początkowo trenowała samotnie, a potem ze swoim bratem Karsteinem. Mistrzyni olimpijska z Vancouver czuła jednak, że potrzebuje kogoś bardziej doświadczonego.

Jej nowym trenerem został Pal Gunnar Mikkelsplass, który osiągał sukcesy w latach osiemdziesiątych. Były biegacz współpracuje z Johaug do tej pory, a w najbliższych tygodniach ma dołączyć także do głównej kadry Norwegii i odpowiadać za szkolenie techniki zawodniczek. – Nie powiedziałbym, że wzięliśmy go dlatego, że pracuje z Therese. Długo rozmawialiśmy i uznaliśmy, że może pomagać nie tylko jej, ale także innym dziewczynom – cytują słowa Ole Mortena IversenaTher w komunikacie prasowym agencji NTB.

57-letni Mikkelsplass będzie pracował z drużyną narodową w niepełnym wymiarze godzin, koncentrując się w szczególności na szkoleniach wideo i technicznych.

Źródło: svt.se, NTB

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.