Ośmiu skoczków w kadrze Norwegii. Są nowe nazwiska

Alexander Stoeckl wybrał już zawodników, którzy będą pracować z nim w norweskiej kadrze A. Austriacki szkoleniowiec dał szansę młodszym zawodnikom, których mieliśmy oglądać w zawodach Pucharu Świata w minionym sezonie.

Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Daniel-Andre Tande, Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng i Robin Pedersen – to zawodnicy, którzy do kolejnego sezonów przygotowywać będą się w norweskiej kadrze A. Trzej ostatni to nowe, młodsze twarze w kadrze. Alexander Stoeckl chce wdrożyć ich do pracy na najwyższym poziomie. – Marius, Robin i Thomas to ekscytujący zawodnicy, którzy wykazywali się już dobrymi wynikami. Wierzę w to, że mogą wzmocnić zespół – mówił trener norweskich skoczków.

Norwegowie nie mają za sobą udanego sezonu. Nie udało im się obronić Pucharu Narodów, który zdobyli w sezonie olimpijskim. Powodem były oczywiście problemu zdrowotne zawodników. – Cele na nowy sezon nie zostały jeszcze określone, ponieważ najpierw chcemy wdrożyć nowych kadrowiczów. Ale oczywiście, chcemy wygrać zdecydowanie więcej konkursów i walczyć o czołowe miejsca we wszystkich turniejach – dodawał Stoeckl.

Źródło:

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.