Ośmiu Polaków wystartuje w zawodach FIS Cup w Rastbuechl

Podczas kolejnego weekendu cyklu FIS Cup 2019/2020 zobaczymy ośmiu reprezentantów biało-czerwonych. Na starcie nie pojawi się najwyżej sklasyfikowany w cyklu Adam Niżnik, który spróbuje swoich sił w Pucharze Świata w Zakopanem.

W niemieckim Rastbuechl zostanie rozegrany odpowiednio dziewiętnasty oraz dwudziesty konkurs ze wszystkich dwudziestu czterech cyklu FIS Cup 2019/2020. Na skoczni, której HS wynosi 78 metrów, zobaczymy ośmioosobowy skład reprezentacji Polski. Jak poinformował Polski Związek Narciarski poprzez swój profil na Twitterze, o zdobycze punktowe na normalnym obiekcie powalczą: Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Kacper Stosel, Karol Niemczyk, Krzysztof Kieta, Jarosław Krzak, Arkadiusz Jojko i Jan Habdas. Najwyżej z nich w klasyfikacji generalnej jest Gruszka. Osiemnastoletni zawodnik plasuje się obecnie na czterdziestej siódmej pozycji.

W Rastbuechl zabraknie czwartego zawodnika klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup Adama Niżnika. Urodzony w 2002 roku biało-czerwony znalazł się w dziewięcioosobowym składzie na weekend Pucharu Świata w Zakopanem. Niżnik odpuści więc drugi weekend Fis Cupu z rzędu. W Austrii nie wystartował ze względu na zmagania podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich. Tam zajął indywidualnie siódme miejsce.

źródło: PZN

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.