Ósme miejsce polskiej drużyny, triumf Niemców

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Reprezentacja Niemiec z mistrzami olimpijskimi w poprzednich konkurencjach wygrała zawody drużynowe saneczkarzy na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polacy – Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 8. miejsce.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Ostatni akcent

Zawody drużynowe zakończyły saneczkarskie zmagania w Yanqing. Na starcie stanęło aż 14 zespołów: Czechy, Rumunia, Chiny, Korea Południowa, Ukraina, Polska, Słowacja, Kanada, Stany Zjednoczone, Rosyjski Komitet Olimpijski, Włochy, Łotwa, Austria i Niemcy. Nasza ekipa wystartowała w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Jej celem było powtórzenie, a może nawet poprawienie ósmego miejsca z Pjongczangu. Sztafeta rozegrana na igrzyskach była dzisiaj po raz trzeci. W Soczi i w Korei triumfowali Niemcy. Dzisiaj także byli głównymi faworytami z Natalie Geisenberger, Johannesem Ludwigiem i Tobiasem Wendlem/Tobiasem Arltem, czyli triumfatorami wcześniejszych konkurencji.

Zawody

Polacy pojechali z numerem szóstym i zaprezentowali się bardzo dobrze. Uzyskali czas 3:07,136 i objęli prowadzenie, wyprzedzając Rumunię o ponad pół sekundy. W następnym przejeździe Słowacy nie ukończyli zmagań i polski zespół był już pewny ósmego miejsca. I tak też się stało. Polska drużyna zakończyła zawody na ósmej pozycji. Niesamowity był pojedynek o złoto. Austriacy (Madeleine Egle, Wolfgang Kindl, Thomas Steu/Lorenz Koller) pojechali wyśmienicie i rzucili rękawice Niemcom. Po przejazdach Geisenberger i Ludwiga obrońcy tytułu mieli stratę. Odrobili ją Tobias Wendl/Tobias Arlt, którzy razem z Natalie Geisenberger sięgnęli po szóste złoto olimpijskie w karierze. Brąz zdobyli Łotysze w składzie: Eliza Tiruma, Kristers Aparjods i Martins Bots/Roberts Plume.

Wyniki

źródło: informacja własna