Oslo szczęśliwe dla Polaków? Sprawdź najlepsze wyniki naszych skoczków

Już jutro przed Nami pierwsze treningi oraz kwalifikacje na skoczni w Oslo. Najlepsi skoczkowie świata rozpoczynają zmagania w Raw Air, gdzie przez kolejne dni powalczą na różnych obiektach na norweskiej ziemii. Jak do tej pory radzili sobie biało-czerwoni podczas występów na Holmenkollbakken?

Niewątpliwym królem skoczni w stolicy Norwegii jest Adam Małysz, który 7krotnie stawał na podium z czego aż 5 razy na najwyższym jego stopniu (1996, 2001, 2003, 2006,2007). Warto wspomnieć, że to właśnie na tym obiekcie skoczek z Wisły odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Polak otrzymał za swoje doknania medal Holmenkollen. W 2008 roku dokonano rozbiórki skoczni i zaczęto budowę nowego obiektu. Punkt konstrukcyjny ustanowiony został na 120 metrze, a rozmiar skoczni na 134 m. Oficjalne otwarcie nastąpiło 03 marca 2010 roku.

Miłe wspomnienia z tą skocznią ma z pewnością Piotr Żyła, kóry ex aequo z Gregorem Schlierenzaurem zwyciężył w 2013 roku. Kamil Stoch mimo, iż triumfował na wielu skoczniach świata, to ta sztuka nie udała mu się na Holmenkollbakken. Zarówno w 2014 jak i 2015 roku zajął 3. lokatę.

W ubiegłym roku w ramach pierwszej edycji Raw Air rozegrany został konkurs drużynowy oraz indywidualny. W tym pierwszym biało-czerwoni zajęli 3. pozycję. Dzień później najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła (9. miejsce). Kolejne miejsca polskich skoczków były następujące: 11ste Macieja Kota, 22. Kamila Stocha, 23. Dawida Kubackiego.

Aby zwyciężyć w tym wamagającym turnieju należy oddać aż szesnaście dobrych skoków. Poza 4 konkursami indywidualnymi do łącznej punktacji wliczają się także kwalifikacje zwane prologami, a także skoki oddane podczas rywalizacji drużynowej (zawody w Oslo i Vikersund).

Triumfatorem ubiegłorocznej imprezy został Stefan Kraft przed Kamilem Stochem i Andreasem Wellingerem.

Program zawodów: 

Piątek, 09.03.2018:

17:15 – oficjalny trening

19:30 – kwalifikacje

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.