Optymistyczne wyniki badań Kamila Stocha

Kamil Stoch

W dniu dzisiejszym Kamil Stoch przeszedł badanie rezonansu magnetycznego prawego kolana. Jak informuje Aleksander Winiarski, wyniki badań są optymistyczne.

Problemy Kamila z prawym kolanem rozpoczęły się już od konkursu w Lillehammer. Następnie chwilowo ucichły i odrodziły się podczas ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofschofen. Polski zawodnik ból odczuwał również podczas skoków w Wiśle. W poniedziałkowy wieczór wybrał się do Nowego Targu aby poddać się dokładniejszym badaniom.

Lekarz kadry w rozmowie z portalem Eurosport.Onet.pl opowiedział o wynikach badań Kamila. – Wszystkie ważne struktury, czyli: łąkotki, więzadła, chrząstka stawowa i mięsień podkolanowy są w dobrym stanie. Można być zatem spokojnym o kolano Kamila – mówił Aleksander Winiarski.

Ból w kolanie zatem może być spowodowany nadciągnięciem lub naderwaniem w okolicy kolana. Kamil musi jak najwięcej odpoczywać i będzie cały czas pod opieką fizjoterapeuty Łukasza Gębali. – Jest ono jednak tak małe, że nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze, że nie ma żadnych poważnych uszkodzeń. Te zabiegi przynoszą bardzo szybko ulgę. Poza tym Kamil ma zalecone odpoczywać jak najwięcej. Myślę, że sobie poradzimy z tą przypadłością, choć – jak to w przypadku organizmu – nigdy nie możemy być niczego pewni w stu procentach – zakończył lekarz kadry polskich skoczków narciarskich.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.