Operacje Aksela Lunda Svindala i Teda Ligety’ego

fot. Zach Machone Photography / CC BY NC ND

fot. Zach Machone Photography / CC BY NC ND
fot. Zach Machone Photography / CC BY NC ND

Aksel Lund Svindal i Ted Ligety poinformowali dziś, że nie będą już w tym sezonie startować w zawodach. Ominą ich zatem również tegoroczne Mistrzostwa Świata w Sankt Moritz. Obaj panowie zdecydowali się poddać operacji i dlatego będą musieli zrobić sobie przerwę od szusowania na nartach. 

Svindal od zawodów w Va Gardena nie wystąpił już w żadnym wyścigu PŚ. Startował jedynie w treningach w Wengen, ale ból kolana w dalszym ciągu dokuczał Norwegowi, w związku z czym zdecydował się on poddać szczegółowym badaniom, a po otrzymaniu ich wyników trafił na stół operacyjny. Teraz czeka go około sześć miesięcy przerwy.

Ostatnimi zawodami w tym sezonie dla Teda Ligety’ego był gigant w Alta Badia, w którym wypadł już w pierwszym przejeździe. Amerykański alpejczyk poinformował, że od inauguracyjnych zawodów sezonu w Sölden cierpi na ból lewej nogi, który uniemożliwia mu ściganie na wysokim poziomie. Niedługo Ligety przejdzie zabieg mikrodiscektomii, który wykluczy go z dalszego uczestnictwa w zawodach w tym sezonie.

Aksel Lund Svindal i Ted Ligety mają łącznie 10 złotych medali mistrzostw świata. Obaj zdobyli po 5 takich krążków. Ligety miał bronić w tym roku tytułu w slalomie gigancie, który wywalczył dwa lata temu w Beaver Creek.

Źródło: facebook.com/AkselLundSvindalPage, facebook.com/ligetyted

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.