OPA Alpen Cup: Kowalczyk szósta w sprincie w Goms

justyna-kowalczyk-019

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w sprincie stylem klasycznym podczas zawodów OPA Alpen Cup w szwajcarskim Goms. Bieg wygrała Rosjanka Natalia Matwiejewa.

Justyna Kowalczyk kolejny weekend z rzędu startuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego OPA Alpen Cup. Tym razem Polka wybrała się do Goms, gdzie miały się odbyć biegi sprinterskie i bieg na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej w przedpołudniowych eliminacjach sprintów zajęła dziewiąte miejsce, tracąc do zwyciężczyni niewiele ponad sześć sekund. Polka była jednak bezkonkurencyjna w ćwierćfinale, czym zapewniła sobie awans do najlepsze dwunastki. W półfinale Kowalczyk przegrała tylko z Matwiejewą i znalazła się w finale.

Decydujący bieg od początku nie układał się po myśli naszej biegaczki. Justyna Kowalczyk dobiegła na ostatniej, szóstej pozycji, że stratą ponad 20 sekund. Finał padł łupem reprezentantki Rosji Natalii Matwiejewej, która wyprzedziła Laurien Van Der Graaff i Nadine Faehndrich że Szwajcarii.

Jutro Justyna Kowalczyk pobiegnie na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.