OPA Alpen Cup: Justyna Kowalczyk bezkonkurencyjna w Valdidentro

justyna-kowalczyk

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów OPA Alpen Cup we włoskim Valdidentro. Polka nie była zagrożona nawet przez chwilę, a drugą na mecie Francescę Baudin wyprzedziła o 54 sekundy.

Justyna Kowalczyk przyjechała do Valdidentro już kilka dni temu, aby w spokoju przygotowywać się do dzisiejszych zawodów. Biegaczka z Kasiny Wielkiej była faworytką rywalizacji na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, ale musiała to także potwierdzić na trasie. Już na pierwszym punkcie pomiaru Polka miała prawie 10 sekund przewagi i z każdym kolejnym kilometrem zwiększała swój zapas czasowy nad rywalkami. Na półmetku różnica pomiędzy Kowalczyk a Włoszką Scardoni wynosiła już pół minuty. 33-latka nie musiała szarżować i mogła biec równym rytmem, bowiem jej przeciwniczki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Ostatecznie Polka pojawiła się na mecie z czasem 26:51,1 min, a jej zapas nad reprezentantką Italii Francescą Baudin wynosił 54 sekundy. Trzecie miejsce zajęła kolejna z Włoszek, Lucia Scardoni, która straciła do zwyciężczyni 57 sekund.

Jutro w Valdidentro odbędą się biegi techniką dowolną. Justyna Kowalczyk w nich nie wystartuje.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.