OOM Małopolska 2017: Zwycięstwo Magdaleny Łuczak i Przemysława Białobrzyckiego w slalomie

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosemarie Knutti / rk-photography.ch
fot. Rosemarie Knutti / rk-photography.ch

W poniedziałek zostały przeprowadzone pierwsze zawody narciarstwa alpejskiego na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W rywalizacji juniorów B w slalomie triumfowali Magdalena Łuczak i Przemysław Białobrzycki. 

Pierwotnie, według programu imprezy w poniedziałek miał odbyć się slalom gigant, ale ze względu na warunki pogodowe postanowiono zmienić plany i ścigano się na trasie slalomowej. Zarówno Łuczak (MitanSki Zakopane) jak i Białobrzycki (KS Beskidy SMS Szczyrk) należeli do faworytów tych zawodów i oboje zwyciężyli ze sporą przewagą. Magdalena Łuczak uzyskała przewagę 2,56 sek. nad drugą zawodniczką, którą była Katarzyna Wójcik (KS Narciarnia Nowy Sącz). Sklasyfikowana na trzeciej pozycji Maja Chyla (Yeti Kraków) miała stratę do zwyciężczyni 7,64 sek. Również Przemysław Białobrzycki w zmaganiach juniorów miał ponad 2-sekundową przewagę. Jakub Toporowski (MitanSki Zakopane), który uplasował się na drugim miejscu miał czas gorszy o 2,27 sek. Na trzecim miejscu znalazł się Filip Olszewski (WKN Warszawa) ze stratą 2,87 sek.

Wyniki – Junior B, slalom

Wyniki – Juniorka B, slalom

We wtorek na zakopiańskiej Harendzie odbędą się zawody w slalomie gigancie, natomiast w środę ma mieć miejsce rywalizacja w kombinacji (slalom + slalom gigant).

Źródło: olimpiada.malopolska.pl, gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.