OOM Podkarpackie 2018: Złote medale za slalom dla Magdaleny Łuczak i Pawła Pyjasa

18:13, 06.03.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 18:17, 06.03.2018

W ostatnim dniu rywalizacji alpejczyków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2018, odbyły się zawody juniorów w slalomie. Niespodzianki nie było, bo zwyciężyli zawodnicy, którzy kilka dni temu zostali złotymi medalistami Mistrzostw Polski seniorów w Szczyrku. W Ustrzykach Dolnych, w zmaganiach wyłącznie dla juniorów A najlepsi byli zatem Magdalena Łuczak i Paweł Pyjas.

Paweł Pyjas wywalczył dziś w Ustrzykach Dolnych swój trzeci złoty medal na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wcześniej triumfował w supergigancie i slalomie gigancie. W kombinacji był natomiast drugi. W dzisiejszym slalomie Pyjas osiągnął bardzo dużą przewagę nad kolejnymi zawodnikami w klasyfikacji. Drugi Jan Grodecki pojechał wolniej od Pyjasa w dwóch przejazdach o 2,70 sek. na trzeciej pozycji uplasował się Słowak Henrich Katrenic ze stratą 3,20. Czwarty był Alex Chyc (+3,24 sek.), piąty Litwin Rokas Zaveckas (+3, 48 sek.), a szósty Dawid Kotwica (+4,33 sek.).

Wyniki slalomu - Junior A

W slalomie kobiet w walce o zwycięstwo liczyły się przede wszystkim dwie zawodniczki, które również wczoraj zajęły dwa najwyższe miejsca w gigancie. Dziś zwycięstwo odniosła Magdalena Łuczak, która wczoraj uległa tylko Darii Krajewskiej. Krajewska po pierwszym przejeździe slalomu traciła do młodszej koleżanki z kadry aż 0,89 sek., mając przewagę 0,36 sek. nad trzecią po pierwszej części zawodów Julią Włodarczyk. Kolejność w czołowej trójce nie zmieniła się po drugim przejeździe. Znacznie zmalała jednak przewaga Magdaleny Łuczak, która wygrała ostatecznie z wynikiem o 0,11 sek. lepszym od Krajewskiej. Julia Włodarczyk, która zajęła trzecie miejsce ze stratą 2,32 sek. do zwyciężczyni. Podobnie jak wczoraj, na czwartym miejscu znalazła się zawodniczka z Islandii - Holmfridur Dora Fridgeirsdottir (+3,12 sek.). Piąte miejsce zajęła Helena Kubasiewicz (+3,89 sek.), a szóste Ukrainka Julia Makowiecka (+5,25 sek.). Najlepsza z miejscowych zawodniczek, zawodniczka klubu UKN Laworta - Helena Karabanowska - była siódma (+7,27 sek.).