OOM Podkarpackie 2018: Daria Krajewska i Paweł Pyjas złotymi medalistami w gigancie

19:00, 05.03.2018 Marek Cielec

W Ustrzykach Dolnych odbyły się dziś przedostatnie zawody alpejczyków w ramach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2018. W slalomie gigancie rywalizowali zawodnicy z kategorii junior A. Były to jednocześnie zawody FIS. Złote medale wywalczyli Daria Krajewska i Paweł Pyjas.

W zawodach kobiet wystartowało 16 zawodniczek, w tym 3 z zagranicy (Słowacji, Ukrainy i Islandii). To jednak Polki zajęły wszystkie 3 miejsca na podium. Zwyciężyła Daria Krajewska, której główną rywalką do złotego medalu była Magdalena Łuczak. Po pierwszym przejeździe Krajewska była liderką, będąc lepszą od Łuczak o 0,18 sek. W drugim przejeździe Magda Łuczak była szybsza, ale o zaledwie 0,02 sek. i nie zdołała pokonać swojej starszej koleżanki z kadry. Krajewska stanęła zatem na najwyższym stopniu podium, a Łuczak na drugim. Trzecia po pierwszym przejeździe i trzecia w końcowej klasyfikacji była Zofia Zdort, która rok temu na OOM była czwarta. Tym razem udało jej się zdobyć medal. Do zwyciężczyni Zdort straciła 0,94 sek. Czwarte miejsce zajęła reprezentantka Islandii Holmfridur Dora Fridgeirsdottir (+1,05 sek.), piąte Julia Włodarczyk (+1,17 sek.), a szóste Ukrainka Julia Makowiecka (+3,16 sek.).

Pełne wyniki slalomu giganta - Juniorka A

Wśród mężczyzn w slalomie gigancie triumfował Paweł Pyjas. Rok temu na OOM w gigancie przegrał on tylko z Piotrem Habdasem, którego w Ustrzykach Dolnych nie startuje z powodu kontuzji. Pyjas jest też aktualnym wicemistrzem Polski seniorów w tej konkurencji. Na podium zawodów FIS stanął on razem z dwoma reprezentantami Słowacji, od których był jednak wyraźnie lepszy. Drugiego Henricha Katrenica pokonał o 0,88 sek., a trzeciego Filipa Balaza o 1,11 sek. Drugim z Polaków, na miejscu czwartym był Michał Michalik, który przegrał z Pyjasem o 1,46 sek. Na pozycji piątej uplasował się trzeci z reprezentantów Polski - Jan Grodecki se stratą 2,19 sek. Miejsce szóste zajął Filip Szadkowski (+2,36 sek.).