OOM Małopolska 2017: Magdalena Łuczak i Kacper Kowalski triumfują w drugim gigancie

fot. Wojciech Wysowski - Kierownik Wyszkolenia KS NARCIARNIA Nowy Sącz

fot.  Wojciech Wysowski - Kierownik Wyszkolenia KS NARCIARNIA Nowy Sącz
fot. Wojciech Wysowski – Kierownik Wyszkolenia KS NARCIARNIA Nowy Sącz

Podczas trzeciego dnia zmagań w narciarstwie alpejskim na zakopiańskiej Harendzie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2017, młodzi narciarze rywalizowali ponownie w slalomie gigancie. W konkurencji dziewcząt wygrała niepokonana na olimpiadzie Magdalena Łuczak, a w konkurencji chłopców Kacper Kowalski.

Magdalena Łuczak (MitanSki Zakopane) wygrała wcześniej slalom, slalom gigant i kombinację slalomową. Dziś ponownie odniosła zwycięstwo w gigancie. Była najszybsza w obu przejazdach i pokonała drugą zawodniczkę, którą była Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski), o 1,85 sek. Trzecie miejsce zajęła Gabriela Hopek (+4,62 sek., KKN Siepraw-Ski).  Na czwartej pozycji została sklasyfikowana jedyna zawodniczka z województwa podkarpackiego Helena Karabanowska (+5,48 sek., UKN Laworta). Piąta była Zofia Staszel (+5,85 sek., KS “FIRN” Zakopane).

Po serii zwycięstw Przemysława Białobrzyckiego (KS Beskidy SMS Szczyrk) wśród chłopców, w końcu na pierwsze miejsce wskoczył inny zawodnik. Białobrzycki prowadził po pierwszym przejeździe, ale nie udał mu się drugi, w efekcie czego spadł na piąte miejsce. Wygrał Kacper Kowalski (MitanSki Zakopane) z przewagą 1,41 sek. nad Wojciechem Dulczewskim (Sport Szok Kraków), który zajął drugie miejsce. Trzeci był Barłomiej Wawak (+1,85 sek., MitanSki Zakopane), a czwarty Bartosz Szkoła (+2,26 sek., MitanSki Zakopane).

Wyniki, 2. slalom gigant – juniorka B

Wyniki, 2. slalom gigant – junior B

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.