OOM Małopolska 2017: Katarzyna Wąsek i Sylwester Latusek Mistrzami Polski w slalomie

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Modzieży w sportach zimowych Małopolska 2017 odbyły się dziś na zakopiańskiej Harendzie zawody w narciarstwie alpejskim o Mistrzostwo Polski Juniorów w slalomie. Wśród juniorek zwyciężyła Katarzyna Wąsek, a wśród juniorów Sylwester Latusek.

Katarzyna Wąsek nie miała dziś problemów z odniesieniem zwycięstwa i obroniła tytuł wywalczony przed rokiem. Jej przewaga nad drugą zawodniczką – Iwoną Kohut –  wyniosła 4,51 sek. Trzecie miejsce zajęła Zofia Zdort (+4,81 sek.). Trzeba jednak zaznaczyć, że jedna poważna konkurentka odpadła już w pierwszym przejeździe. Zdyskwalifikowana została bowiem Daria Krajewska, druga z zawodniczek uczestniczących w zawodach, która jest w kadrze młodzieżowej PZN. Czwarta w dzisiejszym slalomie była Czeszka Anna Blahova (+5,46 sek.), piąta Hanna Miśniakiewicz (+6,49 sek.), a szósta Aleksandra Pluta (+10,46 sek.).

Wyniki slalomu juniorek

W zawodach juniorów wygrał Francuz Pierre Schmidt, a juniorskim Mistrzem Polski w slalomie został Sylwester Latusek, który zajął 2. miejsce ze stratą 1,88 sek. do francuskiego zawodnika. Walka o mistrzostwo wśród chłopców była bardziej zacięta, bo Latusek pokonał Jakuba Tabaszewskiego, który był trzeci tylko o 0,03 sek. Czwarte miejsce w zawodach, a trzecie wśród Polaków zajął Paweł Pyjas, który był gorszy od Latuska o 0,18 sek. Na kolejnych pozycjach zostali sklasyfikowani Szymon Bębenek, Michał Michalik i Alex Chyc. Ubiegłoroczny Mistrz Polski Juniorów – Piotr Habdas nie ukończył pierwszego przejazdu.

Wyniki slalomu juniorów

Jutro w Zakopanem zostaną przeprowadzone zawody w slalomie gigancie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.