OOM 2016: Rozdano medale w biegach, skokach i kombinacji norweskiej

19:56, 18.02.2016 Mateusz Król

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozdano kolejne medale. Złoto zdobyli: Paweł Wąsek (skoki narciarskie), Katarzyna Stokfisz (biegi narciarskie), Dominik Bury (biegi narciarskie), Michał Skowron (biegi narciarskie), Magdalena Kobielusz (biegi narciarskie) i  Paweł Chyc (kombinacja norweska).

Biegi narciarskie

Dzisiaj biegacze narciarscy przystąpili do kolejnych zmagań konkursowych. W kategorii Junior A biegaczki i biegacze rywalizowali w biegu łącznonym. Wśród kobiet triumfowała ponownie Katarzyna Stokfisz, która na mecie zameldowała się z czasem wynoszącym: 26:46,14 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się Justyna Pradziad z UKS Regle Kościelisko, która do zwyciężczyni straciła tylko dwie sekundy. Brąz wywalczyła Daria Krupa z UKS Rawa Siedlce. Wśród panów najlepszy był również ponownie Dominik Bury, który wczoraj wygrał Sprint, tak samo jak Katarzyna Stokfisz. Zawodnik z klubu MKS Istebna dystans 10 km CL + 10 km F, pokonał w czasie: 42:29,91 sekundy. Srebro zdobył Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka. Jednak Fojcik do Burego stracił ponad dwie minuty na mecie. Na najniższym stopniu podium uplasował się Kacper Antolec z LKS Poroniec Poronin.

Juniorzy i juniorki w kategorii B w biegach narciarskich rywalizowali na dystansie 5 km stylem klasycznym ze startu interwałowego. Bieg juniorów B wygrał Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Trasę pokonał w czasie: 13:55,19 sekundy. Drugi był Szymon Sikora z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a trzeci Mikołaj Michałek  z MKS Istebna. Najmłodsza biegaczka w stawce - Magdalena Kobielusz zdobyła złoto w kategorii juniorek B. Medal srebrny wywalczyła Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze. Trzecia na mecie została sklasyfikowana Emilia Nawara z UKS Regle Kościelisko.

Skoki narciarskie

Skoczkowie narciarscy rywalizowali w czeskim Harrachovie. Medal złoty zdobył Paweł Wąsek z klubu WSS Wisła SMS Szczyrk. Wąsek w swoich próbach uzyskał 101,5 metra i 92 metry. Tym samym wyprzedził będącego na drugim miejscu Bartosza Czyża (93,5 metra; 90 metrów) o 17 pkt.. Brązowy medal wywalczył Paweł Chyc, który uzyskał 96 metrów i 86,5 metra.

Kombinacja norweska

Miejscem rywalizacji kombinatorów norweskich była skocznia narciarska w Harrachovie oraz Polana Jakuszycka. Ostatnią konkurencje dnia wygrał Paweł Chyc z czasem wynoszącym 20:28.0 sekund. Chyc był również najlepszy na skoczni. Srebrnym medalistą został Jakub Chowaniec , który do zwycięzcy stracił ponad minutę. Brąz wywalczył Artur Waclawiak, który po serii skoków zajmował dopiero piąte miejsce. Ostatecznie z różnicą wynoszącą 1:44.0 do Chyca zajął mejsce trzecie.