OOM 2016: Poznaliśmy zwycięzców sprintu drużynowego

IMG_20160217_115152

Ostatnią konkurencją na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, był sprint drużynowy na Polanie Jakuszyckiej. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (Junior A i Junior B). 

W kategorii Junior A najlepszy okazał się duet z Małopolski: Kacper Antolec (LKS Poroniec Poronin) i Filip Kroemer (LKS Obidowiec Obidowa). Srebrny medal zdobyli Maciej Piergies z MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Konrad Bil z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z UKS Rawa Siedlce: Tomasz Filipek i Arkadiusz Posiadała. Zawody ukończyło dziewięć ekip.

Wśród Juniorek A triumfowały również zawodniczki z Małopolski: Justyna Kołodziej (LKS Witów Mszana Górna) i Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane. Na drugim miejscu uplasowały się Róża Łyjak (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz) i Paulina Trzaska (MUKS Pod Stróżą Miszkowice). Tak samo jak u panów, biegaczki z UKS Rawa Siedlce w składzie: Joanna Bronisz i Daria Krupa zajęły miejsce trzecie. Do konkurencji przystąpiło pięć dwójek.

W kategorii wiekowej Junior B, złoto na szyję nałożyli Kacper Gaździak i Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa. Drudzy byli  Jakub Bartyzel i Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – Tomasz Krawczyk i Szymon Sikora.

Iwona Piekarz i Weronika Kaleta z LKS Hilltop Wiśniowa zwyciężyły wśród Juniorek A. Drugie były biegaczki narciarskie z LKS Cerbud Ptaszkowa – Marta Kocemba i Agnieszka Gucwa, a trzecie zawodniczki UKS Regle Kościelisko Joanna Waksmundzka i Emilia Nawara.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.