fot.: Mateusz Król
fot.: Mateusz Król

Za nami ostatni dzień rywalizacji narciarzy klasycznych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. W skokach i kombinacji powtórnie triumfowali najlepsi w pierwszym konkursie a w biegach pojawili się nowi mistrzowie.

Skoki narciarskie w Harrachovie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych miały jednego głównego bohatera. Paweł Wąsek wyjechał stamtąd z trzema złotymi medalami. Do indywidualnego triumfu w czwartek i drużynowego w piątek, dzisiaj dorzucił kolejny tytuł po skokach na 99,5 oraz 97,5 metra (274 pkt). Siedemnastolatek ponownie był klasą sam dla siebie. Drugi Dawid Krupa stracił do niego 31,5 punktu a wyprzedził o jeden punkt trzeciego Bartosza Czyża. Zgodnie z nową tradycją, podczas olimpiady wręczano tez złoty medal dla trenera zwycięzcy. Zatem trzy złote medale trafiły także do Rafała Śliża.

Drugie złoto w kombinacji norweskiej wywalczył w sobotę Paweł Chyc. Reprezentant TS Wisła Zakopane ponownie prowadził po skokach, ale tym razem z przewagą 18 sekund nad drugim zawodnikiem. Srebro zdobył Jakub Chowaniec (+ 12,4 sek) a brąz Mateusz Dyrcz (+ 13,0 sek). Biegacze narciarscy rywalizowali dzisiaj na dystansie 10 kilometrów. Wśród juniorów kategorii A najlepszy był Konrad Bil, który o 14 sekund wyprzedził Kacpra Antolca. Wśród kobiet na 5 km najlepsza była Justyna Pradziad.  W grupie B złoto przypadło Maciejowi Popieluchowi i Kamili Boczkowskiej.

Pełne wyniki:

Skoki narciarskie

Kombinacja norweska

Biegi narciarskie

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.