Olimpijczycy zostaną upamiętnieni pod Wielka Krokwią

konfa-1031Już wkrótce część ulicy Piłsudskiego  pod Wielką Krokwią zostanie zmieniona w Aleje Zasłużonych Sportowców. Inicjatywa ta ma na celu upamiętnienie wszystkich Olimpijczyków związanych z Zakopanem oraz reprezentujących godnie Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich.

– Jest kilka propozycji: płyty na chodniku albo symbole na słupach. Te mogłyby jednak utrudniać odśnieżanie i prace porządkowe. Odbite dłonie na płytach byłyby praktyczne. Szczegółów jeszcze nie dopracowaliśmy. To melodia przyszłości, ale myślimy o tym. To świetny pomysł – mówi Gąsienica Nowak.

Wiceburmistrz Zakopanego zaznacza, że upamiętnieni zostaną wszyscy sportowcy startujący na olimpiadach od czasów nowożytnych. Na powstającej Alei Olimpijczyków z pewnością znajdziemy takie nazwiska jak:  Adam Małysz, Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk i wiele, wiele innych.  Małysz oraz Kowalczyk mimo że nie pochodzą ze stolicy Tatr to ich związek z miastem jest bardzo bliski. Niejednokrotnie wygrywali zawody w Zakopanem. W Alei Olimpijczyków pojawią się również tablice przypominające sportowców o których mało, który kibic jeszcze pamięta. Cały czas trwają przygotowania do realizacji projektu.

Źródło: radiokrakow.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.