Ole Einar Bjørndalen: Jestem w dobrej formie

fot.: olympics.nbcsports.com
fot.: olympics.nbcsports.com

Ole Einar Bjørndalen w szwedzkim Östersund rozpocznie swój 25. sezon w Pucharze Świata. Norweg opowiedział o swoich przewidywaniach i obawach, odnośnie pucharowych zmagań, w rozmowie ze stacją NRK.

Ole Einar Bjørndalen w rozmowie z NRK przyznał, że jego przygotowania nie różniły się zbytnio od tych, które były jego rutyną treningową przez ostatnie lata. Jedyną zmianą był brak treningów wysokościowych, które były stałym punktem w planie norweskiego weterana. – Nie trenowałem na wysokości. Jest to różnica w porównaniu do poprzednich sezonów. Nie robiłem tego ze względu na swoją sytuację rodzinną. To nie byłoby rozsądne, aby wyjeżdżać w góry w takim momencie – mówił 42-latek, nawiązując do narodzin swojej córki.

Bjørndalen w ubiegłym sezonie doskonale zainaugurował zmagania w Pucharze Świata i wygrał bieg indywidualny na 20 kilometrów w szwedzkim Östersund. Teraz doświadczony biathlonista jest pełen obaw. – Jestem podekscytowany, bo nie wiem jak wpłynie na mnie brak treningów wysokościowych. Myślę, że moja forma będzie stabilna, ale trudniej będzie się dostać na szczyt, jeśli nie trenujesz w górach – mówi Norweg. – Wydaje mi się jednak, że jestem w dobrej formie, bo bardzo dobrze przepracowałem okres przygotowawczy latem. Już nie mogę się doczekać pierwszych zawodów – dodaje.

42-letni biathlonista opowiedział także w rozmowie z NRK o zmianach, które przyniosły w jego życiu narodziny córki (1 października Daria Domraczewa urodziła córkę Xenię – przyp. red.). – Niektóre moje treningi mogą się różnić, ale najważniejsze, aby być po prostu cierpliwym – zakończył Bjørndalen.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.