Ole Einar Bjoerndalen pojedzie do Pjongczang?

fot.: olympics.nbcsports.com

Norweskie media informują, że Ole Einer Bjoerndalen pojedzie do Pjongczang mimo braku powołania do kadry. Biathlonista ma bowiem kibicować swojej partnerce Darji Domraczewej.

Słabsza dyspozycja w tym sezonie i bardzo silna konkurencja w kadrze spowodowała, że najsłynniejszy norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich. – Nie udowodniłem dobrej formy – przyznawał z przykrością Bjoerndalen. – Ten dzień kiedyś musiał nadejść. I właśnie tak się stało – dodawał. – To nie będzie przyjemne śledzić igrzyska bez udziału Ole – przyznawał komentator NRK Liv Grete Skjelbreid. Biathlonista nie może jednak do końca pogodzić się ze swoją porażką. Mimo to musi tę decyzję przyjąć. – Jestem z niego dumna, że tak dobrze to znosi – relacjonuje jego żona Darja Domraczewa.

Norweskie media informują, że Bjoerndalen będzie mógł pojechać do Pjongczang. Ole ma bowiem być duchowym wsparcie dla swojej partnerki – Darji Domraczewej. Białorusinka będzie jedną z głównych faworytek igrzysk a szczególnie po świetnym występie w Anterselwie. – To będzie bardzo miłe mieć dodatkowe wsparcie w tak ważnych dniach – komentuje Domraczewa. Ole nie będzie jednak pełnił funkcji dodatkowego trenera, bo nie chce się mieszać w układ trener – zawodniczka. – Mam już swojego trenera i nie zmienię przecież sztabu tylko dlatego, że mój partner nie dostał się do składu na igrzyska – skomentowała Darja.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.