Ola Vigen Hattestad zakończył karierę

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com

Norweg Ola Vigen Hattestad poinformował na swoim Instagramie o zakończeniu kariery. 36-letni sprinter odwiesił narty na kołek po piętnastu latach startów w Pucharze Świata.

Ola Vigen Hattestad jest jednym z najbardziej utytułowanych sprinterów ostatnich lat i to nie tylko w Norwegii. 36-latek w swojej karierze wywalczył medale z najcenniejszego kruszcu zarówno na mistrzostwach świata, jak i na igrzyskach olimpijskich. W 2009 roku w Libercu Hattestad triumfował w sprincie indywidualnym i w rywalizacji drużynowej wspólnie z Johanem Kjoelstadem. Dwa lata później w Oslo Norweg musiał zadowolić się srebrem, a w 2015 roku w Falun finiszował na trzecim miejscu.

Utytułowany biegacz trzykrotnie startował w igrzyskach olimpijskich, ale jego największym sukcesem zakończyły się te z Soczi. W Rosji Hattestad wywalczył tytuł mistrza olimpijskiego w sprincie stylem dowolnym. W rywalizacji drużynowej Norweg był czwarty.

Ola Vigen Hattestad ma także bogatą listę sukcesów w Pucharze Świata. 36-latek w całej swojej karierze 13. razy stawał na najwyższym stopniu podium, a 32. razy mieścił się w czołowej trójce. Dzięki świetnym wynikom Norweg aż trzykrotnie wywalczył małą kryształową kulę za triumf w klasyfikacji sprinterskiej (2007/2008, 2008/2009 i 2013/2014).

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli i w drodze do sukcesu: rodzinie, przyjaciołom, członkom drużyny, trenerom, sponsorom i innym osobom wspierającym – pisze Hattestad na Instagramie. – Na ogromne podziękowania zasługuje także Norweski Związek Narciarski, Norweski Komitet Olimpijski i mój klub Ørje IL – czytamy na profilu Norwega.

Źródło: Instagram, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.