Okropny wypadek rosyjskiej ekipy tuż przed Tour de Ski

fot. Irek Trawka

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem rosyjskich serwismenów doszło we wtorkową noc. Minibus, którym podróżowali Rosjanie, niespodziewanie zjechał z drogi, spadł z wysokości 50 metrów i z całym impetem wpadł do lodowatego jeziora. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego.

fot. Irek Trawka

Nie takiego zakończenia roku spodziewali się członkowie rosyjskiej ekipy narciarskiej. We wtorkową noc minibus, którym podróżowali na rozpoczynający się w piątek Tour de Ski, wpadł w poślizg na jednej z włoskich dróg znajdującej się tuż przy granicy ze Szwajcarią. Następnie z wysokości 50 metrów wpadł do lodowatego jeziora.

Pierwsze informacje podawane przez niemieckie media sugerowały, że w wypadku uczestniczyli biegacze narciarscy. Doniesienia te zostały jednak szybko zdementowane przez trenera Sbornej. – Nie, w zdarzenie nie byli zaangażowani narciarze. W samochodzie było sześć osób z zespołu technicznego – wyjaśnił Markus Kramer w rozmowie z expressen.se.

Podróżujący mogą mówić o szczęściu w nieszczęściu. Mimo groźnie wyglądającego wypadku, nikomu nie stało się nic poważnego. Jak podaje serwis blick.ch, poszkodowani byli w szoku i mieli drobne obrażenia, zaś u jednego z serwismenów podejrzewano wstrząs mózgu i niewielki uraz głowy. Rosjanie odmówili jednak opieki medycznej.

Jak na te informacje zareagowali rosyjscy biegacze? – Wszyscy byli w szoku. Ale kiedy dowiedzieliśmy się, że nikomu z autobusu nic się nie stało, byliśmy bardzo szczęśliwy – dodał szkoleniowiec Rosjan.

Przypomnijmy, że już 1 stycznia rusza 15. edycja Tour de Ski. Członkowie rosyjskiej drużyny uważani są za jednych z głównych faworytów do zwycięstwa w całej imprezie.

Źródło: expressen.se/blick.ch