Oficjalnie: Ryoyu Kobayashi w składzie Japończyków na finał LGP

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich z minionej zimy – Ryoyu Kobayashi – sezon letni zakończy na rywalizacji w zawodach Letniego Grand Prix. Japończycy zatwierdzili składy swoich drużyn na ostatnie konkursy w Europie. 

Japońscy skoczkowie narciarscy coraz lepiej radzą sobie na arenie międzynarodowej. Po sukcesie Ryoyu Kobayashiego w Pucharze Świata, zawodnicy z kraju kwitnącej wiśni mają chęć zgarnąć kolejny tytuł. Aktualnym liderem Letniego Grand Prix w skokach narciarskich jest Yukiya Sato, który dotychczas w klasyfikacji generalnej cyklu zdobył 244 pkt. Natomiast w pierwszej dziesiątce tejże klasyfikacji jest aż pięcioro japońskich skoczków. Każdy z nich ma szansę na ostateczny triumf. Przed nami finałowe konkursy tegorocznego Letniego Grand Prix. W Hinzenbach i Klingenthal pojawią się wszyscy najlepsi zawodnicy. Trener reprezentantów kraju kwitnącej wiśni na te zawody desygnował: Ryoyu Kobayashiego, Junshiro Kobayashiego, Yukiye Sato, Keiichiego Sato, Naoki Nakamure, Yukena Iwasa oraz Kenshiro Ito. Dwóch ostatnich zawodników zmagania rozpocznie w Pucharze Kontynentalnym i być może pojawią się w ostatnich zawodach w Klingenthal.

Kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane w Lillehammer. W Norwegii oprócz dwóch powyżej wymienionych skoczków pojawi się m.in. legenda tej dyscypliny, 47 – letni Noriaki Kasai oraz Taku Takeuchi i Yumu Harada.

Źródło: ski-japan.or.jp

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.