Oficjalnie. Polskie skoczkinie mają nowego trenera. PZN podał kadry

fot. Julia Piątkowska

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia portalu Sport.pl o nowym trenerze polskich skoczkiń. Szkoleniowcem został Austriak Harald Rodlauer. 

fot. Julia Piątkowska

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy kadr narodowych w skokach narciarskich kobiet na sezon 2023/2024. W grupie A znalazła się tylko jedna zawodniczka. To Nicole Konderla, która jako jedyna minionej zimy punktowała w Pucharze Świata.

Rodlauer trenerem polskich skoczkiń

Poza tym PZN powołał też skoczkinie do tzw. grupy bazowej. W niej znalazły się Paulina Cieślar, Anna Twardosz oraz Wiktoria Przybyła. 

Przy okazji związek ogłosił, że nowym szkoleniowcem kadry kobiet został Harald Rodlauer. Tym samym potwierdziła się informacja, jaką podał kilka tygodni temu Jakub Balcerski ze sport.pl.

Rodlauer to wielka postać w świecie kobiecych skoków. Z Austrią zdobył Puchar Narodów, medale MŚ w Planicy. Jego podopieczna Eva Pinkelnig zdobyła Kryształową Kulę. W Polsce czeka go na pewno większe wyzwanie – obejmuje osłabioną odejściem Kingi Rajdy i niezbyt wysoko stojącą w światowych skokach kadrę naszych zawodniczek.

Źródło: PZN / Sport.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj