Oficjalnie! Polscy skoczkowie mają nowego trenera. Wszystko potwierdzone

fot. M. Rudzińska

Jak informuje Austriacki Związek Narciarski, od nowego sezonu trenerem polskich skoczków narciarskich będzie Thomas Thurnbichler. – Po spekulacja mogę potwierdzić, że Thomas przechodzi do Polski – powiedział Mario Stecher, dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

fot. M. Rudzińska

Thurnbichler oficjalnie w Polsce

Po kilku dniach przypuszczeń i wypowiedzi ze strony Polskiego Związku Narciarskiego, jakoby trenerem Polaków miał zostać Thomas Thurnbichler, informacja ta została potwierdzona przez stronę austriacką. – Po spekulacjach z ostatnich kilku dni mogę teraz powiedzieć, że poprzedni asystent naszego trenera, Thomas Thurnbichler, poinformował mnie, że od następnego sezonu przejdzie do Polski jako główny trener – powiedział Mario Stecher, austriacki dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. – Zawsze byliśmy informowani o jego rozmowach z innymi reprezentacjami – podkreślił.

Stecher zaznaczył, że decyzja ta jest dla niego zaskoczeniem. – Kilka dni temu uściskiem dłoni zapewnił mnie, że będzie bezpieczny z nami i Austrią. Pod tym względem jego odwrócenie jest dla mnie zaskoczeniem. Niemniej jednak osobiście życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość – kontynuował. Taki obrót spraw nie wywołał jednak paniki w austriackiej kadrze. – Drużyna skoków narciarskich jest bardzo dobrze przygotowana na zaistniałą sytuację i, jak zawsze, ogłosimy sztab na następny sezon w odpowiednim czasie.

Trener juniorów, asystent i…

Mimo że Thurnbichler ma dopiero trzydzieści dwa lata, ma na koncie pokaźne doświadczenie trenerskie. Zaczynał od pracy z juniorskimi austriackimi drużynami, a od wiosny 2021 roku był asystentem Andreasa Widhoelzla w kadrze narodowej. Praca w reprezentacji Polski będzie jego debiutem jako główny trener pucharowej reprezentacji. Dodatkowo Thurnbichler zasłynął z tzw. podwójnego skoku podczas rywalizacji w ramach TCS w austriackim Bischofshofen w 2003 roku.

Źródło: Austriacki Związek Narciarski