Oficjalnie otwarto skocznie w Wiśle Centrum [FOTO]

DSC_7340-CopyPiątek jest wyjątkowym dniem w Wiśle. Wieczorem odbędzie się konkurs drużynowy na skoczni im. Adama Małysza. Jednak w godzinach porannych doszło do wydarzenia specjalnego. Oficjalnie otwarto kompleks skoczni mniejszych w Wiśle Centrum.

Na wydarzenie przybyło wielu przedstawicieli władz i mediów. Gośćmi byli minister sportu i turystyki – Adam Korol, prezes PZN – Apoloniusz Tajner, burmistrz Wisły Tomasz Bujok, czy dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer. Minister Adam Korol nie ukrywał zadowolenia z powstałych obiektów. – Można powiedzieć, że za płotem mieszka Adam Małysz, który tutaj właśnie zaczynał, chociaż nie na tak pięknym obiekcie – mówił. Realizacja była możliwa m.in. dzięki finansowaniu ze strony MSiT. Walter Hofer gratulował obiektu i życzył dalszego rozwoju polskich skoków.

Skocznia posłuży oczywiście najmłodszym adeptom skoków, którzy pragną być kimś takim jak Stoch czy Małysz. Właśnie tuż po uroczystym otwarciu rozpoczęto zmagania w I Międzynarodowym Pucharze Beskidów. O tym wydarzeniu więcej przeczytacie już wkrótce na naszej stronie.

Relacja FOTO

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.