Oficjalnie: Lukas Bauer trenerem polskich biegaczy

fot Jana Mensatorova / eD Team Bauer

fot Jana Mensatorova / eD Team Bauer

Polski Związek Narciarski już oficjalnie poinformował, że kadra A mężczyzn w biegach narciarskich ma nowego trenera. Został nim Czech Lukas Bauer, który jako zawodnik w przeszłości odnosił duże sukcesy sportowe.

Lukas Bauer podpisał kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. – Bardzo cieszę się z oferty otrzymanej od Polskiego Związku Narciarskiego, żeby zostać trenerem Kadry Narodowej A Mężczyzn w Biegach Narciarskich, której liderem jest Maciej Staręga. Jestem w pełni zmotywowany, aby wykorzystać moje doświadczenie jako zawodnik oraz szef mojego maratońskiego zespołu i pomóc polskim biegaczom w osiąganiu coraz lepszych rezultatów. Moim celem jest przywrócenie Maćka Staręgi do czołówki światowej i regularnego punktowania w “30” Pucharu Świata. Chcę zbudować silny, polski zespół na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – powiedział w rozmowie opublikowanej na stronie PZN.

Bauer karierę zawodniczą zakończył w 2017 roku. W swoim dorobku ma m.in. Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata w sezonie 2007/2008, medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, a także zwycięstwo w Tour de Ski. Nowy trener polskich biegaczy posiada również własną grupę biegową eD System Bauer Team, która startuje w maratonach narciarskich. Do jej składu należą także dwaj polscy zawodnicy: Jan Antolec i Paweł Klisz. Rozmowy z Lukasem Bauerem trwały już od pewnego czasu, o czym informowaliśmy w wywiadzie z Czechem pod koniec marca i który można przeczytać tu.

źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.