Oficjalnie. Historyczny moment. Kolejne zawody Pucharu Świata w Polsce

fot. PZN

FIS opublikowała kalendarz Pucharu Świata w snowboardzie na sezon 2023/2024. Fani deski w naszym kraju mogą zacierać ręce. Po raz pierwszy w historii konkursy pierwszoligowego cyklu odbędą się w Polsce. Areną zmagań w dniach 24-25 lutego będzie Krynica-Zdrój. 

fot. PZN

Po raz pierwszy w historii Polska będzie gospodarzem Pucharu Świata w snowboardzie. 24 i 25 lutego najlepsi zawodnicy globu pojawią się w Krynicy Górskiej, aby rywalizować o punkty cyklu. Będzie to kolejna okazja do zobaczenia w akcji brązowej medalistki Aleksandry Król oraz Oskara Kwiatkowskiego mistrza świata z Bakuriani. Sezon 2023/2024 rozpocznie się i zakończy w Niemczech. Pierwsze zawody odbędą się 9 grudnia w Wintenbergu, a finał sezonu przewidziany jest na 17 marca w Berchtesgaden.

Sukcesy Polaków

Ostatni sezon był przełomowy dla naszych snowboardzistów. Aleksandra Król zdobyła brązowy medal, a Oskar Kwiatkowski został mistrzem świata w gruzińskim Bakuriani. Jakby tego było mało, nasi zawodnicy do końca walczyli o małą kryształową kulę w slalomie gigancie równoległym. Niestety reprezentanci Polski musieli uznać wyższość rywali. Szansa do rewanżu pojawi się w najbliższym sezonie

Zdany Egzamin

Już w ostatnim sezonie w Polsce odbył się pierwszy po 18 latach Puchar Europy. Zawody odbyły się 4 i 5 marca w ośrodku Suche Ski. Polski Związek Narciarski zbierał bardzo dobre opinie za organizację zawodów. Rywalizacja sportowa także stała na bardzo wysokim poziomie.

– Zawody zorganizowane super, na najwyższym poziomie. Jeżdżę od 29 lat, ale nigdy nie miałem okazji startować w lepiej zorganizowanym Pucharze Europy. Wszyscy zawodnicy z zachodu mówią, że zawody są bardzo fajnie zorganizowane i bardzo dobrze się tutaj czują – skomentował w rozmowie ze sportsinwinter.pl Oskar Kwiatkowski

Kalendarz Puchar Świata w Snowboardzie 2023/2024

Źródło: fis-ski.com