Oficjalnie dwóch Polaków, mocni Norwegowie. Składy na PŚ w kombinacji w Ruce

Już w ten weekend w Ruce zainaugurowany zostanie nowy sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Kilka reprezentacji podało już swoje składy. Polski Związek Narciarski oficjalnie poinformował o tym, że w Finlandii wystartują Szczepan Kupczak i Adam Cieślar.

Tydzień temu informowaliśmy o tym (tutaj), że w Ruce wystartują tylko Adam Cieślar i Szczepan Kupczak. Polski Związek Narciarski za pośrednictwem Twittera potwierdził tę informację. Tym samym na inaugurację sezonu trener Tomasz Pochwała powołał tylko dwóch polskich kombinatorów. W wypowiedzi dla portalu Onet szkoleniowiec przyznał, że Paweł Twardosz ma problemy z wagą, a Piotr Kudzia i Wojciech Marusarz nie są w optymalnej formie, aby pojechać na zawody Pucharu Świata.

Składy przedstawiło kilka innych reprezentacji. Wśród nich są Norwegowie, czyli zwycięzcy klasyfikacji Pucharu Narodów w poprzednim sezonie. Liderem norweskiej kadry jest oczywiście Jarl Magnus Riiber. Zdominował on poprzedni sezon i celuje w kolejną Kryształową Kulę. W ubiegły weekend mistrzami Norwegii zostali Harald Riiber i Espen Bjoernstad. W składzie znaleźli się także: 7. zawodnik poprzedniego sezonu Joergen Graabak, Espen Andersen oraz bracia Einar i Jens Oftebro. Puchar Świata rozpocznie się od minicyklu Ruka Tour. Do tej pory żaden z Norwegów nie wygrał jeszcze tej rywalizacji.

Aż 9 zawodników mogą wystawić Finowie. W składzie gospodarzy oprócz Ilkki Heroli, Eero Hirvonena, Leeviego Mitru i Arttu Makiaho, znaleźli się kombinatorzy z grupy narodowej: Wille Karhumaa, Atte Kettunen, Otto Nittykosti, Jesse Pääkönen i Olli Salmela.

Austriacy muszą radzić sobie bez kontuzjowanego Mario Seidla. Tym samym liderem kadry tego kraju będzie Franz-Josef Rehrl, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu. Oprócz 26-latka w Ruce wystartują: Philipp Orter, Lukas Greiderer, Paul Gerstgrasser, Martin Fritz, Thomas Joebstl, Johannes Lamparter i Lukas Klapfer. Ten ostatni przystąpi do rywalizacji pomimo problemów zdrowotnych. Bernhard Gruber za to zmaga się z infekcją i do kadry dołączy w Lillehammer.

W składzie reprezentacji Włoch znaleźli się; Alessandro Pittin, Samuel Costa, Aaron Kostner, Raffaele Buzzi i Lukas Runggaldier. Francję reprezentować będą: Antoine Gerard, Laurent Muhlethaler, Edgar Vallet i Lilian Vaxelaire. Nowym trenerem słoweńskiej kadry został Goran Janus, który na zawody w Ruce powołał tylko Vida Vrhovnika.

Wśród nieobecnych są Magnus Krog i Kristjan Ilves, którzy zanotowali jakiś czas temu upadki w Falun. Estończyk, który trenuje z Norwegami, ma uszkodzenie szyi i powinien wrócić do rywalizacji dopiero w nowym roku.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.