Oficjalnie: Danny Winkelmann trenerem polskich kombinatorów

fot. Irek Trawka

Polski Związek Narciarski już oficjalnie podjął decyzję o zatrudnieniu nowego trenera kadry kombinatorów norweskich. Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia, że szkoleniowcem zostanie Niemiec Danny Winkelmann.

Rewolucja w Polskim Związku Narciarskim tuż przed sezonem olimpijskim dotknęła także kadrę kombinatorów. Najpierw znienacka zwolniono byłego trenera Mateusza Wantuloka a także Jana Szturca, który zmagał się z problemami zdrowotnymi. Wczoraj informowaliśmy o pierwszym zgrupowaniu kadry, któremu przyglądał się niemiecki szkoleniowiec juniorów Danny Winkelmann. Właśnie o nim polskie media pisały niedawno, jako głównym kandydacie do objęcia stanowiska głównego trenera Polaków. Zarząd PZN 18. maja zdecydował się podpisać z Niemcem umowę.

– Trener jest na etapie organizacji szkolenia sportowego oraz doboru członków sztabu szkoleniowego. Podczas pierwszego zgrupowania, które odbyło się w Szczyrku w dniach 14-18 maja, Danny Winkelmann zapoznał się z warunkami, które będzie miał zapewnione w Polsce podczas realizacji zadań – czytam na stronie PZN. Winkelmann podczas spotkania w siedzibie związku stwierdził, że warunki w naszym kraju są zadowalające i wyraził chęć współpracowania z innymi trenerami, w tym i klubowymi.
Źródło: PZN

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.