Oestberg zakończy karierę przez kontuzje? Norweżka zabrała głos

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

W ubiegłym tygodniu norweskie media informowały, że Ingvild Flugstad Oestberg po raz kolejny doznała zmęczeniowego złamania stopy. Uraz sprawił, że 29-latka ponownie musiała przerwać przygotowania i skupić się na powrocie do pełnej sprawności. W rozmowie z NRK Oestberg przyznała, że to dla niej trudny czas. – To prawdziwy cios, ale chcę wrócić i znowu wygrywać – uspokoiła Norweżka.

Zwyciężczyni Pucharu Świata w sezonie 2018/2019, Ingvild Flugstad Oestberg, ma ostatnio dużo problemów ze zdrowiem, które, co oczywiste, odbijają się na jej formie. Norweżka już w listopadzie ubiegłego roku nie otrzymała od sztabu medycznego zgody na start, co potem łączono z jej problemami z odżywianiem. – W pewnym momencie równowaga między ćwiczeniami, odpoczynkiem i odżywianiem nie była optymalna – przyznała wówczas.

Gdy 29-latka wróciła do rywalizacji wydawało się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku, ale w marcu Oestberg po raz kolejny musiała wycofać się z rywalizacji i skupić się na powrocie do zdrowia. Biegaczka doznała bowiem zmęczeniowego złamania kości piętowej, które pozbawiło ją na kilka miesięcy możliwości ćwiczeń na świeżym powietrzu. Pod koniec czerwca, mimo wcześniejszych obaw, Norweżka pojawiła się na zgrupowaniu kadry i trenowała ze swoimi koleżankami z reprezentacji nie narzekając wówczas na zdrowie.

Problem pojawił się ponownie podczas jednej z sesji treningowych, gdy biegaczka poczuła, że z jej stopą jest coś nie tak. – Wyszłam normalnie na trening i na początku czułam się wspaniale, ale potem znowu stało się to, czego się nie spodziewałam. To był prawdziwy cios, który postaram się znieść, bo nadal myślę pozytywnie – tłumaczy Oestberg dla NRK.

Triumfatorka Pucharu Świata nie ukrywa jednocześnie, że to dla niej bardzo trudny czas, bowiem dotychczas przez wiele lat kariery udawało jej się unikać poważniejszych kontuzji. – Wiele dziwnych rzeczy wydarzyło się w ciągu ostatniego roku, ale nadal odczuwam radość z uprawiania sportu. Przez wiele lat unikałam kontuzji i urazów, a teraz wszystko przytrafiło się w tej samej chwili – mówi Norweżka. – Mam nadzieję, że nie będę musiała kończyć kariery z powodu tej kontuzji, ale na ten moment trudno powiedzieć co jest możliwe tej zimy, ale chcę wrócić i znowu wygrywać – dodaje biegaczka.

Źródło: NRK