Odwołane konkurencje z Sankt Moritz i Val d’Isere przeniesione

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA


Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, iż anulowana w Sankt Moritz z powodu złych warunków atmosferycznych kombinacja alpejska kobiet zostanie rozegrana 26 stycznia 2018 roku podczas weekendowych zawodów w Lenzerheide, natomiast odwołany zjazd w Val d’Isere odrobiony zostanie 19 stycznia 2018 roku w Cortinie d’Ampezzo.

Od 8 do 10 grudnia 2017 roku w szwajcarskim Sankt Moritz odbywały się zawody Pucharu Świata pań w narciarstwie alpejskim. Panie wówczas miały rywalizować w kombinacji alpejskiej i dwóch supergigantach. Niestety z powodu zbyt silnego wiatru i mgły po pierwszym przejeździe kombinację odwołano. Wczoraj na oficjalnej stronie FIS pojawiła się informacja o odrobieniu tejże konkurencji podczas weekendu w Lenzerheide, który odbędzie się 26-28 stycznia 2018 roku.

Podobnie było 16-17 grudnia podczas Pucharu Świata w Val d’Isere, gdzie z powodu zbyt obfitych opadów śniegu najpierw odwołano dwa treningi zjazdowe, a następnie zjazd. Zawody te zostaną odrobione 19 stycznia 2018 roku w Cortinie d’Ampezzo.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.