Odmieniony Peter Prevc przed sezonem olimpijskim

Peter Prevc to zawodnik, który w jednym sezonie, czyli 2015-2016 wygrał najwięcej w historii, bo 15 konkursów. Teraz po nieudanym zeszłym sezonie zimowym Słoweniec staje do walki o najwyższe cele.  

Przed rozpoczęciem sezonu olimpijskiego zawodnik zmienił narty z rodzimej firmy Slatnar na Fischery. Jak mówi 25-letni zawodnik, powodem wyboru Fischerów jest gwarancja większej stabilności w locie – Jak dotąd wszystko jest tak, jak powinno być. Tak postanowiłem i moje pierwsze odczucia są bardzo dobre – mówił Słoweniec w rozmowie z portalem internetowym delo.si. 

Na słabszą niż oczekiwano w zeszłym sezonie formę Petera Prevca złożyło się wiele czynników – Jak chciałem wyeliminować jeden błąd, to natychmiast podczas skoku pojawiał się kolejny. Do tego doszła słaba forma mentalna. Kiedy wszystko nie wygląda tak jak powinno, to wtedy stajesz się rozdrażniony, chcesz, żeby wszyscy zostawili cię w spokoju po to, abyś uzyskał więcej koncentracji. Przede wszystkim w tym roku zacząłem mniej myśleć o skokach. Zamiast tego chodziłem np. na wzgórza po to, aby mniej myśleć o skokach. Wiadomo też, że podczas przygotowań do sezonu olimpijskiego nie zawsze możesz zmienić program treningowy, ponieważ wtedy nie masz pojęcia, co jest dobre, co jest złe, co jest dobre, coś jest złe. – opowiadał o swoich problemach sportowych 25-letni Słoweniec. 

Choć brzmi to dziwnie to dla Petera Prevca ważne było to, że by nauczyć się czerpać radość z zajmowania dalszych miejsc. – W poprzednim sezonie nie byłem zadowolony z takich wyników, jednak dzięki słabszym wynikom w ostatnim sezonie nauczyłem się doceniać, zajmować takie miejsca jak 8. 9. czy 10. Zwycięzca kryształowej kuli z sezonu 2015-2016 zapytany o cele odpowiedział w rozmowie z portalem internetowym delo.si, że dla niego najważniejszą rzeczą będzie czerpać radość z oddawanych skoków. 

W przygotowaniach do tego sezonu Peter Prevc, że odbył więcej niż w poprzednich latach rozmów z trenerami. – W minionych przygotowaniach do sezonu coraz częściej zastanawiamy się, gdzie jeszcze możemy się poprawić, ale również zaczęliśmy się zastanawiać, jak długo będzie trzeba czekać na lepszą formę.  

W sezonie olimpijskim ciekawym turniejem będzie tzw. Willingen Five, do którego będzie wliczane pięć skoków, czyli kwalifikacyjny oraz po dwa z głównych zawodów. Według Petera Prevca ten turniej będzie ciekawy, jednak sam skoczek wolałby, aby do Pucharu Świata zostały włączane nowe skocznie. 

Źródło: Delo.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.