Oddaj krew podczas Letniej Grand Prix w Wiśle!

P10500811Przed nami weekend z emocjami podczas rozpoczynającej się Letniej Grand Prix w Wiśle. Oprócz oglądania rywalizacji na skoczni, kibice będą mieli okazję pomóc. W sobotę, 1 sierpnia każdy będzie mógł przyłączyć się do akcji „Oddając krew – ratujesz życie” i zostać dawcą krwi. 

Na parkingu skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, w godzinach 11:00-16:00 będzie znajdował się kwiobus, w którym każdy kibic będzie mógł oddać krew. By móc pomóc i oddać krew konieczne jest tylko zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.

– Odpowiadając na apele instytucji wspierających honorowe dawstwo krwi, my, jako organizatorzy FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle, włączamy się czynnie do tej wspaniałej inicjatywy. Dlatego w sobotę, w godzinach poprzedzających konkurs indywidualny na naszej skoczni, umożliwimy honorowym krwiodawcom, a także osobom, które zapragną nimi zostać, oddanie cennego leku. Akcję tę popierają wszyscy zawodnicy i organizatorzy tego wydarzenia sportowego. Krwiobus będzie oczekiwał na chętnych do pomocy innym przez pięć godzin. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tej inicjatywie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy i komu krew okaże się niezbędna do uratowania życia – mówi Andrzej Wąsowicz, wiceprezes PZN i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego FIS Grand Prix w Wiśle.

Dlatego zachęcamy wszystkich kibiców, którzy w sobotę przybędą kibicować naszym zawodnikom, by oprócz wspólnej zabawy pod skocznią, wzięli udział w akcji, która pomoże wielu potrzebującym osobom.

źródło: Anna Karczewska i Marek Kaleta / Biuro Prasowe FIS Grand Prix Wisła 2015

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.