Zamknij

Ocieplacze na rower - jak zabezpieczyć się przed niskimi temperaturami podczas jazdy?

21:00, 14.11.2022 Nadesłane Aktualizacja: 22:15, 21.12.2022
Skomentuj

Nawet zimą nie rezygnujesz z dojazdów do pracy rowerem czy z popołudniowych przejażdżek? To świetnie! Całoroczna aktywność jest bardzo ważna dla naszego zadowolenia i szczęścia (podczas uprawiania sportu wytwarzają się endorfiny, które podnoszą te emocje). Ma również duże znaczenie w zapobieganiu chorobom m.in. układu krążenia. Przeczytaj i dowiedz się z poniższego artykułu jak być aktywnym fizycznie przez cały rok, dbając jednocześnie o ty, by było ci ciepło podczas uprawiania sportu.

Termiczne ocieplacze rowerowe - ochronią cię przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi

Ocieplacze rowerowe odizolują cię od zimnego powietrza i od wiatru. Większość modeli nie nasiąka wodą, więc sprawdzi się do jazdy w deszcz czy śnieg, a także bezpośrednio po opadach - materiał, z którego zostają wykonane, nie nasiąka cieczą chlapiącą spod kół. Szukaj modeli odprowadzających wilgoć, bo nie wchłaniają one potu, a odprowadzają go na zewnątrz materiału. Dzięki temu unikniesz przegrzania się i nieprzyjemnego uczucia mokrej, przyklejonej do ciała odzieży. Ocieplacze na rower sprawią, że poruszanie się tym pojazdem będzie przyjemne niezależnie od pory roku!

Najbardziej lubisz jeździć w krótkich spodenkach? Nie rezygnuj z tego jesienią i zimą, kiedy temperatury zaczną spadać! Załóż do nich ocieplacze i ciesz się wygodą jazdy w swojej ulubionej odzieży, połączoną z komfortem termicznym. Rękawki na nogi i ręce to praktyczna odzież, z której skorzystasz przez większą część roku.

Rowerowe ocieplacze rąk i nóg - wykorzystaj je do ubioru warstwowego

Zimą poleca się ubiór warstwowy - czyli założenie kilku rodzajów ubrań, by zapewnić sobie jak najwięcej ciepła. Jako ostatnie okrycie świetnie sprawdzą się ocieplacze nóg i rąk.

Zwróć uwagę na to, by były od środka pokryte silikonem, który zapobiegnie ich zsuwaniu się w trakcie jazdy. Dzięki temu nic nie będzie cię rozpraszało podczas pokonywania kilometrów!

Zadbaj o to, by w twojej szafie oprócz ocieplaczy na ręce i nogi znalazły się również skarpetki i rękawiczki termiczne. Stopy i dłonie to części ciała najbardziej oddalone od serca, więc krew dopływa do nich najpóźniej. Z tego względu są szczególnie narażone na pojawienie się odmrożeń. Zmarźniętymi palcami ciężej będzie ci utrzymać kierownicę, a nogami - pedałować. Ochroń całe ciało przed niskimi temperaturami i ciesz się komfortową i bezpieczną jazdą!

Ocieplacze kolan na rower - ochroń tę część ciała przed wychłodzeniem!

Kolana to części nóg, które są szczególnie narażone na wychłodzenie. Nie są one tak osłonięte przez mięśnie czy tłuszcz, przez co ich długa ekspozycja na niskie temperatury i wiatr może skutkować bólem. Ocieplacze na kolana pomogą ci zabezpieczyć się przed tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Zwróć uwagę na to, by model, który wybierzesz miał w swoim składzie elastan. Odpowiada on za dobre dopasowywanie się do ciała i nieuciskanie go. Taki ochraniacz nie przeszkodzi ci w pedałowaniu, wykorzystasz go również do innych aktywności np. do biegania.

Zwróć też uwagę na to, by ocieplacze, które wybierzesz, miały elementy odblaskowe. Sprawią one, że po zmroku będziesz lepiej widoczny dla kierowców, a więc bezpieczniejszy. To bardzo ważne, szczególnie jeżeli jeździsz do pracy rowerem i wracasz wieczorem lub kiedy to właśnie o tej porze dnia masz czas na przejażdżki. Wybierz najlepszy dla siebie model ocieplaczy i ciesz się komfortowymi wycieczkami rowerowymi przez cały rok!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%