Obiekty w Innsbrucku i Seefeld do poprawy tuż przed MŚ. Nowe belki startowe na Bergisel

Jak informuje Salzburger Nachrichten, skocznia Bergisel w Innsbrucku przeszła niewielką modernizację tuż przed mistrzostwami świata – zainstalowano dodatkowe belki. Małe zmiany mają się pojawić także na obiekcie imienia Toniego Seelosa w Seefeld. Nie będą one jednak ingerować w konstrukcje obiektów, a powinny jedynie pomóc w rozegraniu tam konkursów w ramach mistrzostw świata zaczynających się dokładnie za 20 dni. 

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej w Austriackim Związku Narciarskim, od 1 lutego obiekt będzie zamknięty dla trenujących tam ekip – Austriacy odbyli już ostatni trening przed wyjazdem na loty do Oberstdorfu, a po tych konkursach nie będą mieli możliwości treningu na Bergisel. Ze względu na problemy przy rozgrywaniu zawodów z dużym wiatrem pod narty, według Salzburger Nachrichten uwzględniono wykonanie pewnych poprawek przy rozbiegu – zainstalowano 6 nowych belek startowych i poziomów, z których będzie możliwe skakanie w takich warunkach, przy odpowiednio dobranym przez organizatorów korytarzu.

Pierwotnie pod uwagę brano jeszcze modyfikacje na progu, gdzie można było zmienić kąt jego nachylenia. To wymagałoby jednak interwencji zagłębiającej się w konstrukcję samej skoczni, co nie odpowiada organizatorom – zwłaszcza na tak niewielki czas przed rozpoczęciem całej imprezy.

Temat małej przebudowy na jednej z aren mistrzostw świata w Seefeld poruszono tuż po tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Wedle informacji podanej dziś rano przez organizatorów MŚ delikatnych zmian doczeka się także obiekt imienia Toniego Seelosa w Seefeld. Nie wiadomo jednak, o jakie konkretnie chodzi. Mają one umożliwić rozegranie tam konkursu drużynowego kobiet.

Bergisel będzie gościć najlepszych kombinatorów oraz skoczków narciarskich w dniach 19-24 lutego, gdy odbędą się tam po jednej rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej w obu dyscyplinach. Całe mistrzostwa potrwają od 19 lutego do 3 marca.

Źródło: sn.at/seefeld2019.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.