Oberstdorf zaczyna przygotowania do Mistrzostw Świata 2021

fot.: wikipedia.org

fot.: wikipedia.org
fot.: wikipedia.org

Po długim oczekiwaniu Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym wracają do Oberstdorfu w 2021. Komitet Organizacyjny wraz z Niemieckim Związkiem Narciarskim wykonali pierwszy krok, kiedy gościli oni spotkanie koordynacyjne FIS, które odbyło się 5 i 6 września.

Członkowie Niemieckiego Związku Narciarskiego, w członek rady FIS Alfons Hormann, wraz z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym i Biurem Turystyki powitał członków z FIS i Infront, oficjalnego partnera transmisji i marketingu Oberstdorf 2021.

W poniedziałek, członkowie grupy koordynacyjnej przeprowadzili wstępną inspekcję techniczną tras biegowych i skoczni narciarskiej. Trzej dyrektorzy zawodów poinformowali o tym, co jest niezbędne, aby w ciągu najbliższych pięciu lat zorganizować Mistrzostw Świata na najwyższym poziomie.

Wcześniej Oberstdorf organizuje Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich 2018. Grupa koordynacyjna skorzystała również z szansy na sprawdzenie postępów w budowie skoczni. Spotkanie inaugurujące było pierwszym, oficjalnym krokiem w Oberstdorfie od wybrania go na gospodarza Mistrzostw Świata 2021 w czerwcu ubiegłego roku na kongresie FIS w Cancun.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani i gotowi do rozpoczęcia tej podróży – powiedział Stefan Huber, szef komitetu organizacyjnego. – W Cancun, kiedy przyznano nam prawa do organizacji Mistrzostw Świata, oznaczało to dla nas koniec bardzo długiego rozdziału. Teraz jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem kolejnego kroku i przygotowaniem się do tego, aby Oberstdorf gościł niezapomniane Mistrzostwa Świata.

Przedstawione plany są dopiero w początkowych stadiach rozwoju, ale komitet organizacyjny obrał jasny kierunek z konkretnymi pomysłami. Dzięki ich ogromnemu doświadczeniu z organizacją Pucharu Świata, wiele rzeczy jest już na swoim miejscu.

źródło: fis-ski.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.