Oberstdorf: Już dziś rusza 63. Turniej Czterech Skoczni! (lista startowa)

P1040952Przełom roku w skokach narciarskich zazwyczaj oznacza moment, w którym sezon rozkręca się na dobre. Główną przyczyną takiego stanu jest rozpoczynający się Turniej Czterech Skoczni. Dziś zainaugurujemy już 63. edycję tego jednego z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie.

Tradycyjnie TCS rozpocznie się konkursem w Oberstdorfie. W dniu dzisiejszym zostaną rozegrane kwalifikacje (16:30), które poprzedzą dwie serie treningowe. Przypominamy, że na podstawie wyników eliminacji zostaną ułożone pary rywalizujące w pierwszej serii jutrzejszych zawodów (tzw. system KO). Dlatego też wszystkie skoki w kwalifikacjach będą podlegały ocenie. Od ubiegłego roku organizatorzy nagradzają najlepszego zawodnika eliminacji nagrodą w wysokości 2.000 euro.

Polacy dziś liczą na zdecydowaną poprawę formy swoich naszych zawodników. Większość oczu będzie skupionych na powracającym do rywalizacji Kamilu Stochu. Polak był wykluczony od początku sezonu z powodu kontuzji. Poza nim na liście startowej widnieją jeszcze Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Piotr Żyła. W gronie faworytów wymienia się takie nazwiska jak: Fannemel, Ammann, Schlierenzauer, Freund czy Koudelka.

Lista startowa

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.