Oberhof 2023. Złoto Simon. Wspaniały awans Francuzki

14:01, 12.02.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 19:18, 10.03.2023

Julia Simon, liderka Pucharu Świata, odrobiła aż 9 pozycji i zdołała pokonać swoje rywalki w dzisiejszym biegu pościgowym na mistrzostwach świata. Zwyciężczyni sprintu - Denise Herrmann-Wick - zdobyła kolejny medal, tym razem srebrny. Podium uzupełniła Norweżka - Marte Olsbu Roiseland. Polki nie zachwyciły.

Screen - TVP Sport

Niesamowity pościg

Julia Simon w pełni wykorzystała dziś swój potencjał. Francuzka, mimo startu z 10. miejsca, wspięła się na szczyt możliwości i z jednym pudłem wygrała dzisiejszy bieg pościgowy. Błąd przydarzył jej się dopiero podczas ostatniego strzelania, gdy doszło do bezpośredniej rywalizacji strzeleckiej między nią a Denise Herrmann-Wick. Niemka odnotowała wtedy dwa "pudła" (łącznie cztery) i ostatecznie musiała się zadowolić srebrnym medalem. Podium uzupełniła Norweżka - Marte Olsu Roiseland.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się dziś także Ingrid Landmark Tandrevold. Trzy pudła i niezły bieg pozwoliły jej awansować o 10 pozycji i znaleźć się na 4. miejscu. Piąta była Niemka - Sophia Schneider. Gwiazdą dzisiejszego biegu, oprócz Julii Simon, była jednak jej rodaczka - Lou Jeanmonnot, która poprawiła swoją lokatę wyjściową aż o 20 pozycji. Ich koleżanka z zespołu, Sophie Chauveau, przesunęła się za to o 18 miejsc. Dobrze wypadła także Czeszka - Tereza Vobornikova. W jej wypadku awans wyniósł 11 miejsc. Wszystkie zajęły odpowiednio 6., 9. i 7. pozycję.

Polki? Znowu słabo

Dopiero 50. była dziś najlepsza z naszych reprezentantek. Joanna Jakieła popełniła 4 błędy na strzelnicy. 52. miejsce zajęła Kamila Żuk, która spudłowała czterokrotnie. Aż 6 karnych rund przebiegła dziś za to Anna Mąka. Polka uplasowała się dopiero na 55. pozycji.