Nowy trener w polskich skokach. Koniec ery Maciusiaka

fot. M. Król

Znany czeski szkoleniowiec David Jiroutek będzie nowym trenerem kadry B polskich skoczków narciarskich. Informację jako pierwszy podał portal tvpsport.pl. To oznacza, że z pracą na tym stanowisku żegna się Maciej Maciusiak.

fot. M. Król

– Zadzwonił do mnie Thomas i zapytał, czy chciałbym pracować z jedną z najsilniejszych nacji na świecie. Chcę tego spróbować, więc zdecydowałem się przyjąć propozycję – opowiada Jiroutek w rozmowie z tvpsport.pl. Czech podkreśla, że dla niego wielkim zaszczytem będzie praca dla polskich skoków.

David Jiroutek trenerem kadry B

– Do waszego kraju zawsze miałem blisko, bo mieszkałem w Harrachovie – dodaje szkoleniowiec, który zeszłej zimy pomógł Włochom i dzięki niemu Giovanni Bresadola osiągał życiowe wyniki. 22-latek zakończył zmagania w Pucharze Świata na 33. miejscu w klasyfikacji generalnej. 

Sportowy portal TVP informuje też, że asystentem Jiroutka pozostanie Radek Żidek, który pełnił tę funkcję również w czasach Macieja Maciusiaka. Z wieści przekazanych w czwartek przez eurosport.tvn24.pl wynika, że dla wieloletniego polskiego szkoleniowca nadszedł czas na rozstanie się z PZN. Na razie nie wiadomo jednak, jaka przyszłość go czeka.

Źródło: tvpsport.pl / eurosport.tvn24.pl

Mateusz Król
Obserwuj